Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Wim Borst (Gouda-1946) begon zijn keramiek carrière in 1974 en die carrière is nu, in 2025, afgerond. Zijn oeuvre bestaat uit, al dan niet complexe, ruimtelijke keramische vormen geïnspireerd op architectuur. In zijn werk streeft Wim Borst naar een perfecte uitvoering. De beperkte grootte van het werk maakt dat zijn werk ook in huiselijke setting goed uitkomt.
Vanaf het begin werd het werk van Wim Borst gezien en gewaardeerd. Al in 1978 exposeerde hij in Galerie Kapelhuis, toen de toonaangevende galerie voor hedendaagse toegepaste kunst. Sindsdien is zijn werk op vele tentoonstellingen te zien geweest en is zijn werk opgenomen in verschillende museale collecties. In 1987 stond zijn werk voor het eerst in Galerie Terra Delft en hiermee startte de samenwerking tussen Terra en Wim Borst, een hele prettige samenwerking! In 2002 inviteerde Galerie Terra Delft Wim Borst om deel te nemen aan een Nederlandse tentoonstelling bij het Devon Guild of Craftsmen en in 2009 kreeg Wim zijn eerste solo tentoonstelling in Delft.
Zijn minimalistische vormen, gebaseerd op geometrische vormen, spreken een duidelijke taal. Het gebruik van kleur is altijd summier en monochroom toegepast. Hierdoor blijft de vorm het belangrijkste aan zijn ontwerpen. Het werk past in de Nederlandse stroming in de hedendaagse kunst waar ook Jan Schoonhoven en Ad Dekkers toe behoren. Een belangrijke moment in Wim’s carrière was zijn overzichtstentoonstelling in Keramiekmuseum het Princessehof,.