Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Een rechthoekige villa op palen die zich nestelt tegen een heuvel. Een spiegelend binnenzwembad met vrij uitzicht op het groen. Een ruim bemeten bibliotheek met comfortabele zetel.
De gebouwen en interieurs op de schilderijen van Toon Berghahn stralen rijkdom en status uit. Ze zijn een spiegel van de bewoners die blijkbaar net even het beeld zijn uitgelopen. En ze spiegelen een wereld voor waar wij, de kijkers, onze verlangens en dromen op projecteren.
Ze zijn gebaseerd op foto’s van – bij voorkeur – modernistische architectuur die de kunstenaar zelf heeft gemaakt of gevonden heeft op internet. Het zijn geen letterlijke kopieën maar interpretaties, echo’s van een herkenbare vormentaal die over zijn hoogtepunt heen is. Wat overblijft is een soort filmset waar cast en crew zijn weggelopen maar het licht nog aan is. Bij gebrek aan actie vult ons brein het beeld aan met herinneringen en associaties.
tekst Edo Dijksterhuis.
Aanvangstijden
6 april t/m 21 juni 2025: 15:00 uur
Opening 6 april van 15.00 - 17.00 uur Let op, de galerie is gesloten op 23, 24, 25 mei en op 31 mei & 1 juni.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van de tentoonstelling zelf.