Altijd toegang tot je favoriete uitjes

Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.

Inloggen

“Der Mensch braucht das Bild”

4 mei t/m 10 augustus 2025 | Museum Valkenburg | Valkenburg (Valkenburg aan de Geul)
Jac Defauwes, succesvol ondernemer in orthopedische schoenen, behoort samen met zijn vrouw Miny, tot een van de 100 grootste kunstverzamelaars van Nederland. Jac, geboren in Sibbe-Valkenburg, vestigde zich in 1978 als orthopedisch schoenmaker in Heerlen. In Valkenburg leerde hij rond 1966 Lei Molin kennen en via hem o.a. Ger Lataster en Jef Diederen. Toen deze kunstenaars wegtrokken uit Limburg ging hij, samen met Miny, met hen mee. Na een jaar kwamen zij terug naar Limburg en vestigden zich in Heerlen. Zij werkten hard en als compensatie voor het harde werken verzamelden zij kunst.
Het echtpaar leeft met het werk van Jaap Mooy - die zij leerden kennen via Lei Molin - zowel in de privé vertrekken, als ook in speciale kunstzalen in hun woonhuis aan de rand van Heerlen, hun privé museum. Werken van Jaap Mooy bevinden zich o.a. In het Kröller-Müller Museum, Stedelijk Museum Amsterdam en Centraal Museum Utrecht. Ook tientallen andere kunstenaars zijn er te bewonderen. Tentoonstellingen van hun collectie waren te zien in het Bonnefanten Museum Maastricht, bij Verbeke Foundation Museum voor Moderne Kunst in Stekene (B), Cobra Museum voor Moderne Kunst in Amstelveen, Gemeentemuseum Roermond, Museum Kranenburgh in Bergen (NH) en het Prentenkabinet van het Rijksmuseum. Er zijn nooit vertoonde werken uit de collectie te zien van Hadassah Emmerich, Jeroen van Bergen, Lei Molin en vele anderen. Maar de nadruk ligt op het werk van Jaap Mooy.


Aanvangstijden

4 mei t/m 10 augustus 2025: 13:00 uur
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van de tentoonstelling zelf.

Prijzen

€ 10,00 p.p. (incl. gratis kopje koffie)
Studenten: € 5,00 p.p.
Museumkaart, begunstigerskaart, ICOMkaart en vriendenvanhetmuseumpas geldig
Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding: gratis.
 

Bezoekersinformatie

Museum Valkenburg
Grotestraat Centrum 31
6301 CW Valkenburg (Limburg)
Meer informatie »

Blijf op de hoogte

Wekelijks per e-mail op de hoogte blijven van de leukste uittips? Vul dan hieronder jouw e-mailadres in.

Ongeldig e-mailadres
Genre: Tentoonstelling | Beeldende kunst

Voeg een review toe

Jouw e-mailadres wordt niet getoond. Verplichte velden zijn *






Laat dit leeg:

Ook interessant

  • Elsmuseum Beek
    Voormalige distilleerderij waar het industrieel erfgoed van Beek te bewonderen is. .. »
  • Discovery Museum
    Doe- en beleefmuseum over de wetenschap en techniek in het heden, verleden en toekomst. .. »
  • Drukkunstmuseum
    Sfeervol museum waar je alles te weten komt over de druk- en prentkunst. .. »
Uitgelicht