Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Op dinsdag 29 april 19:30 uur geeft Joris van Enst van Geologisch Museum Hofland een lezing over ‘Vulkanisme in Laren en het Gooi’ in het Brinkhuis Theater. € 5
Tentoonstelling Vulkanisme Op 26 mei opent de tijdelijke tentoonstelling over Vulkanisme in Geologisch Museum Hofland in Laren. Drs. Joris van Enst (geoloog) zal u uitleggen waarom er eigenlijk vulkanisme op aarde bestaat en wat voor soort vulkanisme er is. Vulkanisme is niet altijd gevaarlijk en heeft diepe impact op de manier hoe mensen met vulkanen leven. Vulkanisme heeft ook invloed op het klimaat. Bovendien zal niet iedereen zich realiseren dat vulkanisme heel dichtbij is. Vulkanisme in Nederland, of zelf in Laren? Kom luisteren en u krijgt het antwoord.
Over Joris van Enst Studeerde Geologie in Groningen en Utrecht. Studeerde af met als hoofdvakken Petrologie/Geochemie en als bijvakken Structurele geologie en Sedimentologie. Na zijn afstuderen (Veldwerk in Zweeds Lapland) deed hij Geologisch Onderzoek in Antarctica en publiceerde hij over het vulkanisme en hydrothermale processen in de Bransfield strait en Deception Island.
Bij het ministerie van Economische zaken coördineerde hij het onderzoek en beleid naar de berging van radioactief afval in de Nederlandse ondergrond.
Als hoofd Wetenschapsgebieden bij het ministerie van OCW was Van Enst o.a. Voorzitter van de werkgroep DINO Loket (later basis registratie ondergrond) en bestuurder bij TNO NITG. Daarnaast was Van Enst nauw betrokken bij het w.
Aanvangstijden
Dinsdag 29 april 2025: 19.30 uur Dinsdag 29 april 2025: 21.00 uur
19:30 tot 21:00.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van de voorstelling zelf.