Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
In het historische vesting- en vissersstadje Woudrichem, ook wel bekend als Woerkum, wordt op Hemelvaartsdag het 27e Woerkums kampioenschap vis bakken gehouden. Een uniek evenement als herinnering aan de visserijtijd van het stadje. Met aanvulling van een middeleeuwse streekmarkt deze kraamhouders lopen ook in middeleeuwse kleding
De deelnemers zijn gekleed in visserstenue en bakken de vis, op nostalgische houtkacheltjes net zoals de vissers het vroeger ook deden. De bakstands zijn ingericht met vele attributen uit de visserijtijd.
Nadat de de nostalgische baktoestellen opgewarmd zijn klinkt het startsein voor het kampioenschap. De Woerkums kampioenen vis bakken 2025 worden bekend gemaakt tijdens de prijsuitreiking.
Ook zijn er optredens door drie visserskoren en demonstraties van oude ambachten die met de visserij te maken hebben, zoals een nettenboeter, een zeilmaker en een ambachtelijke smederij.
Op Hemelvaartsdag is de sfeer van het visserijverleden voor één dag terug in het heden. Voor meer info zie de website.
“ Op Hemelvaartsdag is de sfeer van het visserijverleden voor één dag terug in het heden. ”
Op zaterdag vind er een jaarmarkt plaats op 't Rond in Woudrichem alle dagen met Kermis.
Voor wie?
Dit evenement is voor jong volwassenen, volwassenen en senioren.
Aanvangstijden
Zaterdag 31 mei 2025
Hemelvaartsdag donderdag 29 mei: 12 - 17 uur jaarmarkt
zaterdag 31 mei: 10 - 17 uur jaarmarkt met kermis vind plaats op 't Rond in Woudrichem
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het evenement zelf.