Historische verrassingen liggen verborgen onder de Grote Kerk van Elst. De monumentale kerk is zelf al fraai maar onder de kerkvloer en onder het koor wordt 2000 jaar geschiedenis tastbaar en zichtbaar.
Hier liggen de fundamenten van Romeinse tempels en de restanten van drie kerken uit de begintijd van het Christendom in deze regio. Stenen van de Romeinse tempels zijn hergebruikt en nog steeds zichtbaar.Gidsen vertellen graag over de spannende geschiedenis van deze zeer oude cultusplaats.
Foto: © Alex Winkelhuis - Maquette cellawand van de Gallo-Romeinse omgangstempel
Openingstijden
Reguliere openstelling: elke eerste zaterdag van de maand van 13.30 - 16.30 (gratis toegang), met een rondleiding om 14.30 uur (€ 3,-).
Tijdens Museumweekend (april) en Open Monumentendag (september) is het museum gratis te bezoeken. Gidsen staan dan klaar om uitleg te geven en vragen te beantwoorden.
Controleer voor een bezoek altijd even de openingstijden op de website van de locatie zelf.
Foutje gezien? Laat het ons weten. Wij zijn je dankbaar.
Blijf op de hoogte
Wekelijks per e-mail op de hoogte blijven van de leukste uittips? Vul dan hieronder jouw e-mailadres in.